Skip links

Ubytování pro seniory.
Pečovatelský dům Zborovice

Bydlení pro seniory nad 58 let

Bytový dům byl realizován na základě podpory MMR z projektu Komunitní domy seniorů. Určen pro bydlení seniorů nad 58 let, se zdravotním stavem nevyžadujícím celodenní trvalou péči a nevlastnící nemovitost vhodnou k celoročnímu bydlení. Dům je řešen jako bezbariérový s výtahem od suterénu do 3.NP.

Nadstandard

Suterén to jsou technické prostory, 1.NP čtyři byty a společenské prostory, 2. a 3. NP jsou bytové, obě po sedmi bytech.

Každý byt má vlastní bezbariérovou koupelnu se sprchou a WC. Dále předsíň u větších bytů s vestavnou skříní. Pokoj je vybaven kuchyňskou linkou s dvouplotýnkovou sklokeramickou deskou a lednicí. Vybavení bytu si řeší každý zájemce o pronájem sám, ale na přání můžeme byt vybavit potřebným nábytkem.

Náš dům má 18 bytů. Užitná plocha je 4 x 38m2 (vhodné pro dvojici nájemníků), 5 x 32 m2 a 9 x 24 m2. Všechny byty jsou bezbariérové.

Komfort na prvním místě

Mimo tyto bytové prostory máme společenské prostory –  jídelnu s kuchyní, využívané především v běžném každodenním režimu, ale nejvíce se osvědčily pro setkávání při společných oslavách narozenin. Na jídelnu přímo navazuje knihovna jako společenská místnost s televizí, vhodná pro posezení u kávy a sledování oblíbených seriálů. Venkovní terasa přímo navazuje na knihovnu a jídelnu a nabízí příjemné posezení na čerstvém vzduchu.

Aktivní pomoc

Náš „Pečovatelský dům“ není jen pronájem bytu, ale je to i v rámci dalších služeb aktivní pomoc v běžném životě seniora, který s drobnými zdravotními problémy uvítá pomoc s nákupy, úklidem, doprovodem  k lékaři, nákupu potravin atd. Většina nájemníků využívá možnosti dovozu jídla – obědů od gastro společností, ale jsou i tací, kteří si obědy vaří sami.

Zborovice mají výhodu vlakového spojení do Kroměříže a to i o víkendu. Náš Pečovatelský dům není sociální zařízení, nemá pevný časový režim, je to bydlení v klidném prostředí s potřebným servisem. Základní servis je i Obec Zborovice, obvodní lékař, zubař, obchody potravin, masa i obuvi a dalších základních potřeb.

Technické zázemí

Jako technické zázemí máme v suterénu prádelnu, sušárnu, místnost se sklepními kójemi a kotelnu. Ale také prostory pro kadeřnické služby (s možností mytí hlavy a barvení vlasů), pedikůru a masáže.

Další venkovní posezení máme za domem, pod pergolou, s posezením u grilu. Máme pozemek, vhodný pro zahrádku, jen se nám nedaří přesvědčit někoho z nájemníků věnovat se zahradničení.

Další venkovní posezení máme za domem, pod pergolou, s posezením u grilu. Máme pozemek, vhodný pro zahrádku, jen se nám nedaří přesvědčit někoho z nájemníků věnovat se zahradničení.

Máte nějaké otázky
k Pečovatelskému domu?

Další informace o pronájmu bytu a provozu domu vám rádi sdělíme na základě mejlového  nebo telefonního dotazu. Rádi vám však prostory představíme i při nezávazné informační prohlídce.